SDE

Блаженніший Святослав під час хіротонії владики Григорія (Комара): "Прийміть вашого нового владику, бо через нього Христос приходить сьогодні до вас, щоб вам послужити"

22 серпня 2014
Друк E-mail
Фото прес-служби СДЄ
Блаженніший Святослав під час проповіді у катедральному соборі Пресвятої Трійці у Дрогобичі
Прийняти з пошаною та любов’ю нового єпископа закликав Глава УГКЦ вірних Самбірсько-Дрогобицької єпархії. З такими словами 22 серпня, перебуваючи у Дрогобичі, звернувся Блаженніший Святослав під час Божественної Літургії у катедральному соборі Пресвятої Трійці. Глава і Отець УГКЦ у співслужінні владики Ігора (Возьняка), Митрополита Львівського, владики Ярослава (Приріза), єпископа Самбірсько-Дрогобицького, та єпископів УГКЦ звершив єпископську хіротонію протоієрея Григорія Комара.

У своєму слові Блаженніший Святослав зазначив, що єпископська хіротонія - це таїнственна подія. "Сьогодні новопоставлений єпископ на зразок нашого Господа преобразився тут перед нашими очима, виявляючи у собі нове завдання, яке Господь Бог нам у ньому показав. Це сталося силою і діянням Святого Духа", - сказав проповідник.

Говорячи про зміст архиєрейського служіння, Глава УГКЦ зауважив, що єпископ є наслідником апостолів - тих, хто бачив воскреслого Христа, тих, хто бачив Бога Сина воплоченим Слугою. "Єпископ є живим образом Христа - найвищого архиєрея", - додав Блаженніший Святослав.

"Сьогодні Отець у Сині діянням Духа Святого посилає Самбірсько-Дрогобицькій єпархії служителя, який отримує титул єпископа-помічника", - сказав проповідник. Служіння владики Григорія полягатиме насамперед в тому, що він кожного дня буде будити повірених йому віруючих до чування і закликатиме до стояння в молитві перед Божим обличчям; він буде проповідувати Боже Слово та як учасник Христового архиєрейства освячуватиме християн святими тайнами.

Коментуючи Євангельське читання, в якому розповідалось про другий прихід Христа, проповідник сказав: "Кожен з нас має предстатити перед обличчя Христа і дати звіт за прожите життя, за те, як він виконував поручене йому служіння впродовж своєї земної мандрівки". За словами Блаженнішого Святослава, християнин завжди повинен бути готовим до цієї події. Мірилом Божого суду щодо людини буде те, як вона за життя послужила своєму ближньому.

На думку Глави УГКЦ, віруючим завжди слід пам’ятати слова Христа: "Чувайте отже, бо не знаєте, якого дня Господь ваш прийде" (Мт. 24, 42). Ці слова нагадуватимуть нам, що ми маємо подбати про те, з чим постанемо перед Божим обличчям.

Теми: Григорій (Комар), Борис (Ґудзяк), Ігор (Возьняк), Блаженніший Святослав, Ярослав (Приріз)

Інші публікації за темою
synod-21-07-2022-4

Звернення Архиєрейського Синоду УГКЦ в україні щодо важливості прохань про молитовне заступництво подвижників, мучеників, ісповідників і праведників УГКЦ

Пастирське послання Архиєрейського Синоду Української Греко-Католицької Церкви в Україні про патріотизм як любов до рідного народу та Батьківщини

Звернення Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні. "Народ мучеників Руси-України своїм тілом знову зупиняє зло, щоб воно не поширилося на весь світ"

Звернення Блаженнішого Святослава до синів і дочок українського народу в Україні та на поселеннях сущих та усіх людей доброї волі

Слово Блаженнішого Святослава про Музей Голодомору /За посиланням можна скласти пожертву на будівництво Музею Голодомору/

Інструкція про присутність церковних структур, інституцій, духовенства, богопосвячених осіб КГВА УГКЦ у мережі «Інтернет»

"Надія, до якої кличе нас Господь".
Пастирський лист Синоду Єпископів УГКЦ

banner

Архів
^ Догори