SDE

У с. Биличі, на Старосамбірщині, відбулася перша єпархіальна проща для учасників військових дій [відео]

22 червня 2015
Друк E-mail
www.spasadrohobych.org.ua
20 червня на Старосамбірщині, у відпустовому місці Самбірсько-Дрогобицької єпархії, с. Биличі, відбулася перша єпархіальна проща для учасників військових дій, їхніх родин, капеланів, волонтерів.

Паломників привітав о. Володимир Нестер, організатор прощі, адміністратор храму Покрови Пресвятої Богородиці, де знаходиться чудотворний образ Билицької Матері Божої.

Архиєрейську Божественну Літургію очолив Преосвященний владика Григорій, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії. «Усі ми, без винятку, прийшли сюди, щоби просити Господа і його Перечисту Матір за те, щоби в наших серцях, в нашій Україні і поміж нами був Господній мир, Божа ласка, благословення і добро», - з такими словами надії і сподівання звернувся до учасників прощі владика Григорій.

У контексті свята Співстраждання Пресвятої Богородиці, яка першою показала ціну терпіння, єпископ звернув увагу на те, що і наші людські страждання та сльози мають величезну вартість перед Богом. «Ті смерті, ті рани є скарбом нашого народу. Не ті мільярди, які уряд звідкись зичить, не ті блиски, ті шики, але ті сльози, ті рани, ті терпніння – вони є скарбом нашого народу. Ці рани, ці терпіння є співстражданням із Христом».

Владика наголосив на тому, що передусім усі ми потребуємо зцілення тих наших глибоких ран. «Нехай Бог зцілить нас усіх, нехай витре із нашої пам'яті, з нашої душі і серця усяку скверну, усяку ненависть. Кожна війна є для того, щоби прийшов справедливий мир», - зазначив владика. На його переконання, щоб отримати мир на Сході, «треба перемогти війну, битву з гріхом усередині себе, щоби Божий мир прийшов до всіх нас».

Після Богослужіння єпископ подякував усім організаторам та співорганізаторам прощі. Висловив слова вдячності присутнім священикам, волонтерам, військовим капеланам, які, за його словами, були з нашими хлопцями у найскрутніших моментах їхнього життя.

Продовжуючи тему, владика Григорій повідомив про ініціативу Синоду єпископів щодо молитви за бійців на Сході. За його словами, кожна конкретна родина може своєю молитвою підтримувати одного українського воїна. Ім’я цього воїна може бути невідомим для тих, хто молиться за нього, але дуже важливим є те, щоб боєць знав імена людей, котрі щодня предстоять за нього перед Богом. Щоби долучится до цієї ініціативи, потрібно звернутися до пароха свого храму з бажанням взяти молитовну участь у житті одного бійця.

«Якщо ми виграємо цю духовну битву, то виграємо тоді і цю війну. Сьогоднішня наша Літургія – це була дуже сильна духовна битва. Надіємося, що Господь нам зарахує це як перемогу. Однак таких битв має бути ще дуже багато, щоби ми могли здобути цю остаточну перемогу, до якої так прагнемо, за яку так молимося», - підсумував владика Григорій.

Відтак нагородив грамотою від Преосвященного владики Ярослава (Приріза) п. Івана Добромильського за гідне мирянське служіння та жертовність для добра і потреб воїнів Української Армії.

Опісля біля хреста відбулася Панахида за воїнів та волонтерів, котрі загинули на війні. Після освячення води присутні послухали концерт та почастувались смачним козацьким кулішем. Після обіду сім’ї загиблих зустрілися зі священиками.

Учасники паломництва висловили побажання, щоб така проща за військових та їхні родини на свято Співстраждання Пресвятої Богородиці стала щорічною традиційною молитвою.

Організатори прощі: Самбірсько-Дрогобицька єпархія, ГО "Майдан" Старосамбірщини, ГО "Самооборона" Самбірщини, ГО "Автомайдан" м. Самбора, ГО "Майдан" Турківщини.

Як зазначив в інтерв'ю воїн з позивним "Скиба", молитовна опіка капеланів є надзвичайною підтримкою для українських вояків.

Комісія у справах мирян Самбірсько-Дрогобицької єпархії

ВІДЕО

Теми: Комісія у справах мирян

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори