![](/images/resized/images/stories/events/2018/nov/sam/dsc02611_300_270.jpg)
Під час проповіді владика Ярослав пояснив Притчу про милосердного самарянина. За словами проповідника, притча навчає, що кожна людина сотворена на образ і подобу Божу, є покликана до життя в єдності з іншими особами – ближніми – на образ життя Пресвятої Тройці. Натомість гріх бажає порушити цю єдність. Св. Григорій Ніський вбачає в образі подорожуючого кожну людину, яка після гріхопадіння опинилась поза межами Божої домівки і наражена на смертельну небезпеку.
"Ці розбійники – це ніщо інше, як наші гріхи, котрі нападають на людську душу. А милосердний самарянин – це ніхто інший як наш Спаситель Ісус Христос, небесне милосердя Якого лікує наші рани, ламає стіну відчуження між Богом та людиною", - наголосив владика Ярослав. Бог наближає нас до Себе і робить усіх братами і сестрами. Якраз приклад Доброго Самарянина навчає нас ставати для всіх ближніми. "Чинячи це, ми відкриваємо в собі джерела Божої любові, любові, яка є ніжною та сильною, любові, яка здатна перемінювати суспільні структури і робити кращим наш сьогоднішній світ", - сказав у підсумку проповідник.
Прес-служба Самбірсько-Дрогобицької єпархії
- Владика Ярослав: Почуття недостойності, яке виявив сотник не принижує людину, а навпаки − примножує віру в Божу силу зцілення [фото]
- Проповідь на четверту неділю після Зіслання Святого Духа (2024)
- У храмі Успіння Пресвятої Богородиці в Дрогобичі відбулись ієрейські свячення [фото]
- Проповідь у день пам’яті святого пророка Іллі (2024)
- Владика Ярослав: Святий Володимир Великий запалив нам світильник християнської віри, який освітлює нам шлях впродовж століть [фото]