SDE

Відбулась проща до Української Кальварії [фото]

15 серпня 2022
Друк E-mail
Владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький
14 серпня, у свято свв. мучеників Макавейських, в с. Губичі на Старосамбірщині відбулась проща до Української Кальварії. Святкову Літургію очолив владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, у співсужінні з владикою Григорієм, єпископом-помічником, владикою Володимиром Груцою, єпископом-помічником Львівської Архиєпархії та гроном священників. Особливістю цієї прощі став акт присяги молоді на вірність Христові на заклик Блаженнішого Святослава Глави й Отця УГКЦ.

У своєму слові владика Ярослав зазначив, що цьогорічна проща до Пресвятої Богородиці, прославленої у Пацлавській іконі, зібрала вірних для спільної молитви за тих, хто в ці хвилини на передовій стримує ворога-окупанта (див. повний текст проповіді). "Завдяки їхній боротьбі підступні задуми агресора були знищені. Нехай кріплять на дусі захисників України наші молитви, нехай всенародна підтримка додає снаги українським витязям здолати окупанта! Нехай Божа мудрість веде всіх нас дорогами правди, а Божа любов надихає кожного до щирої молитви й щоденної праці на славу Божу та дочасне й вічне добро рідного народу", - сказав проповідник.

Звертаючись до теми недільного Євангелія, владика Ярослав зауважив, що подібно як святі апостоли зустрілись з Христом посеред бурі на морі, так і ми не раз зустрічаємо Христа серед хвиль свого життя – таких же ж бурхливих, як і на Галилейському озері. "Серед цього мороку Господь особисто здатний прийти до нас і принести нам мир і спокій. Однак присутність Ісуса в нашому «човні» не означає, що буря не відбудеться. Це дивує багатьох людей, які вірять, що присутність Христа означає майже магічну відсутність критичних становищ, гіркого досвіду й небезпечних ситуацій. Коли Ісус є присутнім біля нас, це не означає, що ми не можемо мати багато викликів, непередбачуваних труднощів. Але Його присутність у «човні», поряд з нами, змінює те, як ми переносимо цю бурю нашого життя – різного роду труднощі", - зазначив єпископ.

Після завершення богослужіння владика Ярослав пояснив вірним зміст посвяти молоді Христові: "Дорогі молільники, зараз ми усі разом будемо посвячувати українську молодь Христові, щоби Бог зберіг нашу молодь. Понад триста тисяч дітей московія вивезла з України. Ми знаємо, як це було в час голодомору. Тому ми сьогодні молоду Україну, нашу молодь, яку посвячував Ярослав Мудрий, митрополит Андрей Шептицький, а сьогодні Блаженніший Святослав, віддаємо під покров і опіку нашої Богоматері та на вірність Христові», - сказав владика Ярослав Приріз.

Відтак молодь повторила за архиєреєм слова присяги вірності Христові: «Цілковито віддаюся Тобі і визнаю Тебе Господом мого життя. Присягаю Тобі досмертну вірність і обіцяю, що буду докладати всіх зусиль, щоб якнайкраще пізнати правди Твоєї Святої Церкви та ревно їх відстоювати».

Пресслужба Самбірсько-Дрогобицької єпархії

 

ФОТОРЕПОРТАЖ

 

 

 

Теми: Ярослав (Приріз), Григорій (Комар), Володимир (Груца)

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори