SDE

Владика Ярослав освятив після оновлення храм в с. Верхній Лужок на Старосамбірщині [фото]

14 червня 2024
Друк E-mail
Фото Пресслужби СДЄ
  9 червня, у неділю Сліпонародженого, владика Ярослав, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, відвідав парафію с. Верхній Лужок на Старосамбірщині, де освятив після оновлення храм св. Параскеви. Єпископу співслужили о. Михайло Николин, декан Старосамбірський, о. Богдан Добрянський, декан Самбірський, о. Петро Сюсько, адміністратор храму, та священики Старосамбірського деканату.

 

Під час проповіді владика Ярослав, пояснюючи недільне Євангеліє про зцілення сліпого від народження чоловіка, зазначив: "Господь вчить нас подивитися іншими очима на проблему страждання, яке так часто зустрічаємо на дорогах людського життя" (див. повний текст проповіді). Хрест Христовий змінив сенс людських болів і страждань фізичних і моральних назавжди – вони вже не покарання і не прокляття. Страждання відкуплені відтоді, як Син Божий узяв їх на себе. "Завдяки Христовому хресту самі страждання стали своєрідним усезагальним, вселенським таїнством спасіння для людства", - додав проповідник.

За словами єпископа, подібно до апостолів, які запитували Ісуса про причину страждань сліпого від народження чоловіка, часто в щоденному житті ми не розуміємо таємниці терпіння. "Причина нашого нерозуміння є в тому, що наші очі не звернені на Христа розп'ятого і воскреслого. Чим глибше вникаємо в таємницю християнського життя і досконалості, тим краще розуміємо позитивну вартість терпіння. Можемо сказати, що разом із страстями Христа і Його воскресінням кожне людське терпіння знаходиться в новій ситуації", - ствердив владика Ярослав.

Далі проповідник зазначив, що оздоровлення сліпородженого є дуже промовистою подією, яка відкриває нам, з одного боку, страждання невинної людини, а з другого – силу Божої любові та милосердя. "Можемо собі уявити стан чоловіка, який був позбавлений зору ще від лона своєї матері. Його життя почалося та протікало в цілковитій темряві, так що він ніколи не бачив своїх батьків, тим більше не мав гадки побачити обличчя Месії, Сина Божого, на якого очікував весь Ізраїль. Кожен, хто проходив повз нього, відчував, що такий стан для людини не є природній і може є наслідком якогось тяжкого гріху", – пояснив єпископ.

Пояснюючи апостолам причину тілесної сліпоти цього чоловіка, Ісус спрямовує їх погляд в іншу площину, в якій така тілесна недуга є тільки символом набагато гіршої темряви, що обіймає весь людський рід після гріхопадіння наших прародичів – темнота духовна. "Сліпота ця унеможливлює пізнання правди, яка нас визволяє. Це зло, починаючи від Адама, успадкувала кожна людина і вже не бачить Бога як Отця, себе самого як сина, а інших як ближніх. Такою темрявою оповита кожна людина, яка засліплена життям без Бога. Тому Христос сьогодні відкрито заявляє як учням, так і кожному з нас, що саме Він є тим Світлом невечірнім для просвічення духовних сліпців, які живуть у темряві гріха", – зазначив владика Ярослав.

Відтак владика Ярослав зауважив, що євангельське читання представляє дорогу хрещення: "Це дорога просвітлення, яка робить нас новими людьми народженими з висоти з води та Духа". Тому у Новому Завіті охрещені називаються просвітленими (пор. Євр 6,4;10,32). "Тому християнська віра з своєї природи є «баченням». Не йдеться тут про особливі чи надзвичайні видіння, а про те, щоб відкрити очі на дійсність. Адже людина є від народження сліпою. Гріх, морок і страх закрили їй очі і проектують на її уста її ж переживання", - наглосив єпископ.

Після завершення Літургії владика Ярослав подякував о. Петру за душпастирське служіння та привітав громаду вірних з освяченням оновленого храму.

Пресслужба Самбірсько-Дрогобицької єпархії

ФОТОРЕПОРТАЖ

Світлини Преслужби СДЄ та Степана ПАВЛІШАКА

 

 

Теми: Старосамбірський деканат, Ярослав (Приріз)

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори