SDE

Владика Григорій в урочищі Саліна: Ми дивимось в минуле для того, щоб знайти відповіді для майбутнього і сьогодення

06 липня 2021
Друк E-mail
Фото з Facebook-сторінки СДЄ
  4 липня в м. Добромиль, в урочищі Саліна, владика Григорій, єпископ-помічник Самбірсько-Дрогобицької єпархії, відслужив поминальне богослужіння за жертвами, яких 80-років тому у шахтах Саліни стратили більшовики-енкаведисти.  

У поминальному слові єпископ зазначив: "80-років тому на Саліні було скоєно страшний злочин. Ця земля не бачила до цього часу такої ненависті, зла, відчаю і великого людського болю як побачила тоді. Це справді свята земля!"

 

За словами єпископа, рана, якої завдали цій землі тоді, ще довго буде кровоточити. "Вона ще буде довго нам пригадувати, якими страшним можуть бути людські діяння і вчинки, якщо з людиною немає Бога, якщо вона вирішила своє життя і майбутнє будувати без Його ласки, Його благословення, Його присутності", - наголосив владика Григорій.

Саме такі завдання, за словами проповідника, ставила перед собою комуністична влада - побудувати рай без Бога, побудувати таку ідеологія, де не буде місця для Творця і Його запові-дей. "Всі ті, що набрались відваги стати на перешкоді цим задумам, стали жертвами цієї системи. За те, що хотіли бути і залишились такими назавжди вірними синами і дочками свого народу, своєї землі", - додав єпископ.

Відтак владика Григорій зазначив, що спогадування цього злочину потрібне не тільки для того, щоб закарбувати його в пам'яті, чинити все від нас можливе, аби ніколи до такого більше не допустити. "Ми дивимось в минуле також для того, щоб знайти відповіді для майбутнього і сьогодення, щоб збагнути, яке навчання для нас залишили ці страждальці, що тут були вбиті й поховані", - зауважив владика Григорій.

Далі єпископ додав, що жертви Саліни навчають нас, якою ціною є куплена наша українська свобода і на яких великих жертвах повстала наша українська незалежність. "Якби ми цього навчились, то нас би тут були тисячі, ми знайшли би багато способів, щоб тим людям, завдя-ки яким ми існуємо як державний народ, належно подякувати і їх вшанувати. Можливо, нам ще потрібно часу, щоб добре для себе цю науку сприйняти", - сказав проповідник.

Страждальці Саліни навчають також, що нашому народові слід відкинути страх, який йому насаджували більшовики впродовж 70-літнього свого панування. "Цей страх глибоко проник у наше людське єство, він паралізує, спонукає нас бути дуже обережними, він нас відчужує одних від одних, а нам потрібно єдності, нам потрібно братерства. Бо без цієї єдності буде важко подолати спадщину тоталітарного режиму", - наголосив владика Григорій.

Пресслужба Самбірсько-Дрогобицької єпархії

 

Теми: Григорій (Комар), Добромильський деканат

Інші публікації за темою

banner

Архів
^ Догори